Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

fjsuza3mgi.jpg
zdroj: archiv Michala Orsavy, 05. 09. 2017

VIDEO: Toma Hankse dostal do Brna, Knight Rider na D1! Jeho videa vidělo statisíce lidí!

Ačkoliv je mu teprve sedmadvacet let, nejeden expert na filmové triky by mu mohl závidět. Michalovi Orsavovi, jenž pochází z Brna, se podařilo do svého rodného města dostat Toma Hankse, či Knight Ridera na nejznámější českou dálnici D1. Jeho videa, která viděla statisíce lidí, se stala ze dne na den hitem internetu!

"Jsem kreativní video tvůrce, který se snaží svojí tvorbou pobavit lidi a to vždy originálním způsobem," říká o sobě Michal, jehož zaměřením jsou virální videa, která kolují internetem.

"S videem jsem se poprvé dostal do styku, když mi bylo necelých 12 let a dostal jsem mobil, který uměl natáčet videa. Začalo to krátkými filmy točenými u babičky – šlo například o Anakondu 11 (parodie Kobry 11) nebo Hvězdná branka (parodie Hvězdné brány). Od té chvíle jsem věděl, že mě to baví," popisuje Orsava své tvůrčí začátky.

"Za úspěch považuji dokončení svého prvního filmu Snapshot, který se realizoval po dobu 4 let za velmi náročných okolností. Jde o mysteriózní scifi thriller, kde jsem se naučil spoustu věcí, jak vyprávět příběh skrze video a hlavně vizuální efekty. Během školy jsem potom pracoval na menších zábavných videích jako Pivní nominace v Shawshanku, nebo 7 druhů cukroví," pokračuje.

"S virálnější tvorbou jsem však začal až po škole – všechno to odstartovalo Brno – město plné vzrušení. Pak následovaly menší projekty jako Babišovy dostihy, Kuličková aféra, Oskaři, či Autoposilovna," jmenuje své projekty Michal Orsava, který vystudoval Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně.

Podívejte se na úspěšné video "Brno - město plné vzrušení":Během výše zmíněných projektů Michal pracoval také na videu, které mělo pokořit všechny laťky. A podařilo se! Na českou dálnici D1 dostal Knight Ridera! Jeho video se doslova stalo hitem internetu a obletělo celé Česko! K dnešnímu dni jeho výtvor vidělo téměř 400 tisíc lidí.

Podívejte se na video Knight Rider na D1:"Baví mě dělat věci netradičně! Baví mě dostávat známé postavy (Tom Hanks, David Hasselhoff) do českých reálií. Abychom je sledovali, jak bojují se stejnými problémy jako my tady v Česku. Videa fungují právě kvůli tomu, že si půjčuji jejich popularitu a dávám ji do českého kontextu. Tak vznikají vtipné situace, jako když se Tom Hanks kouká na plakát Hany Zagorové nebo když David Hasselhof musí předjet autobus Student Agency po dvou kolech. Svými videi se zároveň vyjadřuji satiricky ke konkrétnímu problému, který tu v Česku máme," vysvětluje talentovaný Michal Orsava, o kterém zcela jistě ještě uslyšíme.


Michal Orsava byl za svou tvorbu oceněn.
Autor: Redakce
Komentáře: