Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

o9z7j9hl49.jpg
zdroj: YouTube.com, 17. 05. 2016

VIDEO: Při pouličním hraní složil tuto písničku! Stane se nová pecka Martina Haricha letošním letním hitem?

Dvacetiletý slovenský zpěvák Martin Harich má za sebou již spoustu úspěchů. V soutěži "Česko Slovenská Superstar" se umístil v roce 2011 na čtvrtém místě, následně vydal své debutové CD "Pribeh snov". Ve stejném roce získal na hudebních cenách TV Óčko cenu za "Objev roku 2011". 


Vloni se miláček 15letých dívek zúčastnil také britské pěvecké prestižní soutěže X Factor, ve které sice nezvítězil, ale podařilo se mu probojovat se až do semifinále a skončil tak mezi nejlepšími 16 muži. 


Martin Harich zúročil veškeré nabyté zkušenosti a složil energickou letní píseň "Under the lamps", ke které dnes vydal současně dva videoklipy. První z nich je v klasickém pojetí, zde vystupuje jen s kytarou a atmosféru večerních pouličních lamp evokuje zapadající slunce. Druhý videoklip je lyric & translate video, které je doplněno původním anglickým textem a jeho překladem do slovenštiny.


Jak sám Martin říká, léto má spojené s relaxací a duševní hygienou formou buskingu, kdy cestuje ve své staré dodávce po evropských metropolích a hraje na ulicích pro radost turistům i sobě. A právě v jeden takový večer složil pod pouličními lampami tuto skladbu.


Stane se z této skladby letní hit letošního roku?


Po úspěchu skladby Chocolate, kterou Martin složil stylově ve Švýcarsku a představil jí po své účasti v britském X Factoru, cítil, že potřebuje vydat skladbu ve slovenštině. Tou byla nakonec píseň Čo potom, která v každém vyvolávala vzpomínky a dokázala na tvářích už při prvním poslechu vyloudit nejednu slzu. 


„Teď přichází čas pro malé odlehčení, i když textově je pro mě Under the lamps nesmírně hluboká a skutečná skladba,“ říká Martin Harich. „Vždycky, když cítím, že je čas vydat novou písničku, přichází složité rozhodování. V šuplíku mám totiž skladeb na tři alba,“ směje se. 

Autor: Redakce
Komentáře: