Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

nqlk5eyu5i.jpg
zdroj: YouTube.com | Facebook.com | Reuters, 14. 11. 2015

VIDEO: Po včerejší sérii teroristických útoků v Paříži, ke kterému se přihlásil Islámský stát, světu došla trpělivost! Začala třetí světová válka?!

Pátek, 13.11.2015 se zřejmě zapíše do historie tak, jako například první světová válka, druhá světová válka, teroristický útok na dvojčata v Americe, apod. V Paříži se odehrálo totiž sem po sobě jdoucích teroristických útoků, ke kterým se před několika hodinami přihlásil IS (Islámský stát)! Celá tato tragédie nenechala nikoho sedět na židli, po celém světě jednají vysocí představitelé států a všem, včetně Evropy, došla trpělivost.


Útočníci v nočních hodinách zaútočili na sedmi místech! První střelba zněla okolo půl desáté z restaurace Le Petit Cambodge v ulici Alibert, kde zemřelo více než deset lidí. O chvíli později byla slyšet střelba z koncertní síně Bataclan na Boulevard Voltaire, kde útočníci drželi návštěvníky koncertu kalifornské rockové kapely Eagles of Death Metal! O několik minut později došlo k několika explozím u pařížského fotbalového stadionu Stade de France, kde zrovna probíhal zápas mezi Francií a Německem. Francouzského prezidenta Françoise Hollandeho, který rovněž fotbalový zápas navštívil, ihned evakuovali. Následně také návštěvníky fotbalového zápasu, kteří při evakuaci zpívali hymnu... 
Média uváděla mírně lišící se počty mrtvých, dle agentury Reuters, která se odkázala na francouzskou prokuraturu uvedla, že je mrtvých celkem 128 lidí a 352 velmi vážně zraněných. Místa kde se útočilo a dosavadní počty obětí jsou následující:


  - Koncertní síň Bataclan: 85 obětí
  - Stadion Stade de France: 4 oběti (z toho nejspíš 3 útočníci)
  - La Belle Equipe: 19 obětí
  - Bar Le Carillon a restaurace Le Petit Cambodge: 13 obětí
  - Avenue de la République: 5 obětí
  - Boulevard Beaumarchais: 1 oběť


Po těchto útocích však celému světu došla trpělivost! Lidé z celého světa soucítí s rodinami mrtvých a zraněných a zveřejňují nejen na sociálních sítích svou podporu a kondolence. K lítosti se také připojili nejvyšší hlavy různých států.

Ke všem těmto útokům se před několika hodinami přihlásil IS (Islámský stát)! Útoky jsou podle vyjádření Islámského státu jednak odpovědí na urážky směřované na proroka Mohameda, jednak reakcí na francouzské nálety na území, které drží radikální organizace pod kontrolou.

Francouzskému deníku Le Monde se podařilo natočit hrozivý útok u koncertní síně:Americká armáda zahájila letecký útok, který je zaměřen na vůdce Islámského státu v Libyi. Agentuře Reuters to oznámili američtí představitelé s tím, že k útoku použili dva letouny F-15. Ve všech státech během dneška probíhají speciální jednání kvůli dalším krokům, které by zabránily podobným tragédiím.

Autor: Redakce
Komentáře: