Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

wu2xuc5n7y.jpg
zdroj: Flickr.com | Kryštov Kalný, 29. 07. 2014

Toto je 10 podnikatelů, kteří přestože několikrát zkrachovali, uspěli!

V dnešní době je moderní podnikat. Spousta lidí se však vymlouvá – „Nemám kapitál!“, „V čem mám podnikat, vždyť už všechno existuje?!“, „Mám špatné zkušenosti. Už jsem podnikal, můj kamarád podnikal nebo někdo z mé rodiny podnikal a zkrachoval!“.


Věřte, že toto jsou vše jen výmluvy. Každý, jakéhokoliv pohlaví, v jakémkoliv věku, může podnikat v čemkoliv! Dokonce v některých případech i bez nutností kapitálu. Pak je důležité už jen vydržet a nenechat se odradit neúspěchy, které Vás čekají tak, jako každého. Znáte těchto deset podnikatelů, kteří přestože několikrát zkrachovali, uspěli?


Bill Gates
Když opustil vysokou školu (bez řádného dokončení), tak založil společně s Paul Allen firmu nazvanou Traf-O-Data, která zkrachovala. Vyzkoušeli tedy založit novou firmu, kterou pojmenovali Microsoft.


Walt Disney
Disney byl vyhozený z Kansas City Star v roce 1911. Jeho nadřízený o něm prohlásil, že mu chybí představivost a nemá absolutně žádné dobré nápady. Když přišel s postavičkou myši (Mickey Mouse), tak mu řekli, že něco tak hloupého nemá sebemenší šanci na úspěch!


Thomas Edison
Původně pracoval ve Western Union, kde tajně prováděl experimenty. Jedné noci roku 1867 rozlil po podlaze kyselinu, za což byl na hodinu propuštěn. Tak se rozhodl, že se bude pokusům věnovat na 100% svého času.


Steve Jobs
Ve svých 30 letech byl propuštěn ze své vlastní firmy Apple. O mnoho let později, když v ní již opět pracoval, řekl, že to bylo jedno z nejlepších období jeho života. Spadla z něj tíha odpovědnosti ve vysoké pozici a mohl si užívat lehkosti začátečníka v několika nových podnikání, které se rozhodl rozjet.


Bratři Wrightové
Zabývali se vynalézáním letadla. Uskutečnili 437 pokusů o vzlet s různými stroji a úpravami. 437krát selhali a nepodařilo se jim to. 17. prosince 1903 uskutečnili pokus číslo 438.


Steven Spielberg
Třikrát si podal přihlášku na univerzitu divadla a filmu a třikrát jej odmítli. Nakonec jej přijala jiná škola, ze které ho ale vyhodili pro nedostatek talentu a schopností. Své vzdělání si dokončil až po roce 2002 a natočil několik filmových trháků.


The Beatles
Více než rok neúspěšně hledali někoho, kdo by jim vydal desku. Nakonec se jim podařilo domluvit s nahrávací společností Decca Recording. Po nahrání 15 písniček jim okamžitě vypověděli smlouvu, protože jejich styl hraní označili za příšerný a neposlouchatelný pro moderního posluchače.


Henry Ford
Nebyl hned od počátku úspěšný. Celkem 5 krát založil firmu, která se měla věnovat výrobě aut a 5krát zbankrotoval. V roce 1903 založit Ford Motor Company pošesté!


Soichiro Honda
Soichiro Honda měl zájem pracovat ve firmě Toyota jako inženýr. Z pracovního pohovoru jej Toyota vyhodila pro jeho nepoužitelnost a nedostatek schopností. Jelikož ničemu jinému nerozuměl, tak byl nucený pro svoji obživu založit společnost Honda a začal doma v garáži vyrábět motorky.


Akio Morita (zakladatel Sony)
Prvním produktem jeho firmy byly vařiče na rýži, kterých se prodalo jen 100 kusů. Zejména protože rýži nevařily, ale celou ji spálily do černé tvrdé kostky.


A teď se Vás zeptám čtenáři… Jaká je Vaše výmluva?

Autor: Redakce
Komentáře: