Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

79pwd5k33p.jpg
zdroj: Novinky.cz | FOTO: Oskar Exner, 08. 07. 2014

Šokující příběh: Žena čekala 90 minut v Praze v sanitce, pak zemřela!

Zdrcená žena, která se domáhá spravedlnosti, navštívila redakci serveru novinky.cz a začala vyprávět šokující událost! Její matku odvezli s masivním krvácením do mozku. Ta však musela čekat v sanitce téměř 90 minut. Den po převozu do nemocnice zemřela!


„To, co se v Praze odehrává, nemá vážně obdobu. Před měsícem k matce přijela záchranná služba asi do pěti minut, jelikož jsme hlásili, že tam jsou příznaky mozkové mrtvice. Jenže potom, co maminku stabilizovali, mi záchranáři řekli, že nemůžou odjet, jelikož čekají na povolení, do jaké nemocnice pojedou. Takže jsme čekali před domem v sanitce skoro dvě hodiny,“ svěřila se se svým příběhem serveru novinky.cz paní z Prahy, která si nepřála zveřejnit své jméno.


„Vůbec jsem nechápala, jak můžou člověka v tak vážném stavu nechat čekat, když jde o minuty. Nakonec maminku odvezli do nemocnice na Karlovo náměstí, kde mi bylo po vyšetřeních řečeno, že je ve velice vážném stavu, jelikož má masivní krvácení v pravé hemisféře. To už mi bylo ale jasné po tak dlouhém čekání v sanitce. Druhý den matka zemřela,“ pokračovala zdrcená dcera.


Mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) pouze serveru novinky.cz potvrdil, že tento případ jejich neurologická klinika skutečně přijala. „Dne 26. 5. 2014 jsme přijali pacienta s krvácením v pravé hemisféře,“ sdělil mluvčí VFN Filip Brož.


„Chápu, že se tímto případem již nikdo nebude zabývat, jelikož už je pozdě, a jak všichni čteme, nikdo u těchto případů nepochybil. Ale nikdo mi nevymluví, že čekání na místě v sanitce téměř dvě hodiny u tak těžkého případu, jako byla má matka nebo muž se selháním srdce, je v pořádku. Nevím, jak chce pan mistr zdravotnictví tuto situaci řešit, ale řečmi to zřejmě nepůjde,“ ukončila smutný příběh žena z Prahy.

 

Autor: Redakce
Komentáře: