Boomba - bulvární magazín: novinky, zajímavosti, zábava, celebrity

vn7h9mfwm9.jpg
zdroj: Policie ČR | mjr. Bc. Andrea Zoulová, 09. 05. 2014

V Praze policie za poslední dva dny řeší dva sexuální útoky!!

Během posledních dvou dní zaznamenali pražští policisté hned dva případy sexuálně motivovaných útoků na ženy.


Ve čtvrtek 8. května 2014 kolem 22.hodiny a 30.minuty došlo k přepadení 18leté ženy v Praze 8 Bohnicích. Dívka si s největší pravděpodobností zkracovala cestu kolem porostu poblíž ulice Vratislavská, když jí zastoupila cestu dvojice neznámých mužů a požadovala vydání finanční hotovosti. Když žena nereagovala, jeden z lupičů ji udeřil pěstí a druhý okradl o kabelku. Po té, co napadená v důsledku fyzického útoku skončila na zemi, útočníci dívku zalehli a začali ji osahávat. Když se mladá žena začala aktivně bránit, násilníci svého jednání zanechali a i s dívčinou kabelkou utekli. Po obou pachatelích nyní policie pátrá. Podle všeho by se mělo jednat o muže ve věku kolem 30 let, vysoké cca 180 cm, střední postavy, snědé pleti. Jeden z útočníků měl údajně na sobě zelenomodrou kostkovanou bundu a modré kalhoty s laclem, druhý bílou či světle šedivou mikinu.


V pátek 9. května 2014 oznámila 22letá žena na policii napadení, ke kterému mělo dojít kolem 4.hodiny ranní v Praze 9 Hloubětíně. Dosud neznámý pachatel podle všeho svou oběť sledoval už od tramvajové zastávky. Před jejím bydlištěm v ulici Poděbradská využil okamžiku, kdy odemykala vchodové dveře a na dívku zaútočil. Ta se naštěstí útočníkovi ubránila a křikem zalarmovala obyvatele domu, což násilníka odradilo a dal se na útěk. Policie v této souvislosti pátrá po cca 160 cm vysokém muži, mírně zavalité postavy, kulatého obličeje, snědé pleti a krátce střižených vlasů. Hledaný měl podle všeho na sobě tmavě modré džíny, hovořil klidně plynulou češtinou.


Zmíněné případy kriminalisté vyšetřují s velkou pečlivostí a zatím je nijak nespojují. Zároveň však touto cestou varují ženy a dívky před podobnými útočníky a apelují na dodržování základních bezpečnostních pravidel. Rady a doporučení jsou k dispozici na webových stránkách pražské policie.

Autor: Redakce
Komentáře: